Admission rules

Київський державний музичний ліцей імені М.В. Лисенка

До КДМЛ ім. М.В. Лисенка на навчання приймаються здобувачі освіти, які мають яскраві музичні здібності і можуть на професійному рівні навчатися грі на класичних музичних інструментах (фортепіано, скрипка, альт, віолончель, контрабас, арфа, бандура, блок-флейта, гобой, кларнет, фагот, саксофон, валторна, труба, тромбон, туба, ксилофон та інші ударні інструменти), хоровому співу та диригуванню, теорії музики (у тому числі у класі композиції).

Для участі в конкурсному відборі на навчання в КДМЛ ім. М.В. Лисенка в початкову школу (І-IV класи), в гімназію (V-IХ класи) та в старшу профільну школу (Х – ХІ-ий класи) батьки подають заяву за формою, згоду на обробку персональних даних (додаток 1) [зразок оформлення згоди], медичну довідку (форма 0-86), виписку зі щепленнями, свідоцтва/табелі успішності загальноосвітньої та мистецької школи.

Заява щодо прийому в КДМЛ ім. М.В. Лисенка надається на ім’я директора із зазначенням обраного напряму навчання.

Прийом заяв щодо вступу в 1-й клас (додаток 2) здійснюється протягом квітня-травня, в ІІ-ХІ-й класи – до 10 червня включно (додаток 3).

Прийом учнів на навчання в ІІ-ХІ класи здійснюється на вакантні місця за додатковим набором на конкурсних засадах та на підставі висновків приймальної комісії.

З метою набору здобувачів освіти на навчання у КДМЛ ім. М.В. Лисенка створюється приймальна комісія, склад якої затверджується наказом директора.

Критерії конкурсного відбору:

І-й клас

В 1-й клас приймаються діти у віці 6 – 7 років, музична підготовка для вступу в 1-й клас необов’язкова.

Конкурсний відбір передбачає:

 • перевірку наявності у дитини природних музичних здібностей: музичної інтонації, пам’яті та ритму;
 • виконання пісні;
 • здібності щодо повторення голосом запропонованої екзаменатором мелодії;
 • наявність навиків щодо гри на музичному інструменті (не обов’язково).

Рішення конкурсної комісії щодо наявності у дитини відповідних музичних та творчих здібностей є підставою для зарахування або відмову у навчанні в КДМЛ ім. М.В. Лисенка.

ІІ – ХІ-й класи

У 2 – 11й класи приймаються учні за додатковим набором на вакантні місця з відповідною підготовкою з музичних та загальноосвітніх предметів за результатами двох відбіркових турів.

Відбіркові тури складаються з перевірки знань:

на виконавських відділах:

I-й етап конкурсного відбору:

 • фах: виконання програми на інструменті згідно з професійними вимогами відповідного класу КДМЛ ім.М,В.Лисенка;

II-й етап конкурсного відбору:

 • ІІ-IXкл. –  сольфеджіо: музичний диктант (письмово), усна перевірка практичних навичок та теоретичних знань з предмету «сольфеджіо»   згідно з професійними вимогами відповідного класу КДМЛ ім.М.В.Лисенка.
 • X-ХІ кл. – сольфеджіо та гармонія: музичний диктант та задача з гармонії (письмово), усна перевірка практичних навичок та теоретичних знань з предмету «сольфеджіо» згідно з професійними вимогами відповідного класу КДМЛ ім.М.В.Лисенка.

на відділі хорового диригування:

І-й етап конкурсного відбору:

 • виконання вокального твору (або творів) малої форми (соло або з акомпанементом) та виконання програми з фортепіано згідно з професійними вимогами відповідного класу КДМЛ ім.М.В.Лисенка;

II-й етап конкурсного відбору:

 • ІІ-IX кл. – сольфеджіо: музичний диктант (письмово), усна перевірка практичних навичок та теоретичних знань з предмету «сольфеджіо» згідно з професійними вимогами відповідного класу КДМЛ ім.М.В.Лисенка.
 • X-ХІ кл. – сольфеджіо та гармонія: музичний диктант та задача з гармонії (письмово), усна перевірка практичних навичок та теоретичних знань з предмету «сольфеджіо»   згідно з професійними вимогами відповідного класу КДМЛ ім.М.В.Лисенка.

на відділі теорії музики (VШ –ХІ класи):

I-й етап конкурсного відбору:

 • сольфеджіо: музичний диктант (письмово), усна перевірка практичних навичок та теоретичних знань з предмету «сольфеджіо» згідно з професійними вимогами відповідного класу КДМЛ ім.М.В.Лисенка, а також перевірка здібностей щодо композиторської творчості та імпровізації на інструменті;

II-й етап конкурсного відбору:

 • музична література (українська та всесвітня) та фортепіано згідно з професійними вимогами відповідного класу КДМЛ ім.М.В.Лисенка.

Учні, які за висновками приймальної комісії отримують з фаху 4-6 балів (середній рівень) та з сольфеджіо 1-3 бали (початковий рівень) на навчання до ліцею не приймаються.

Учні, які пройшли конкурсні випробування, зараховуються у старші класи КДМЛ ім. М.В. Лисенка наказом директора на підставі рішення приймальної комісії. Зарахування учнів проводиться протягом 5 днів після оголошення результатів конкурсу.

Зараховані до КДМЛ ім. М.В. Лисенка учні, які не приступили до занять без поважних причин протягом 10 днів від їх початку, відраховуються з КДМЛ ім. М.В. Лисенка.

http://lysenko-school.kiev.ua/wp-content/uploads/2020/06/вимоги-з-сольфеджіо-на-вступ.pdf