Концерт-присвята до 75-річчя від дня народження Івана Карабиця

Дівочий хор та хор старших класів диригентсько-хорового відділу КССМШ під керуванням заслуженого діяча мистецтв, виконувача обов’язків професора Юлії Пучко-Колесник взяли участь у ювілейному концерті-присвяті «На березі вічності. Іван Карабиць», який відбувся 17 січня 2020 року в Національній філармонії України. У цей день могло б виповнитися 75 років видатному українському композитору ХХ століття, диригенту, піаністу, педагогу, музично-громадському діячу, народному артисту України, професору Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського Іванові Федоровичу Карабицю (1945-2002).

Хоровим колективам КССМШ випала честь відкривати і закривати цей меморіальний мистецький захід, у якому прозвучали камерні твори композитора різних років у виконанні відомих професійних музикантів України. Ліричним хоровим прологом заходу стало виконання досі невідомого акапельного твору раннього періоду творчості І. Карабиця «Ой засвіти, місяць» на народні тексти для мішаного хору і альта соло пам’яті Миколи Леонтовича (1969). Цю хорову мініатюру випадково віднайшла в архіві І. Карабиця його вдова, доктор мистецтвознавства, професор Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського Маріанна Копиця-Карабиць і передала керівнику Дівочого хору КССМШ  Юлії Пучко-Колесник, котра майстерно презентувала його глядачам разом зі своїми вихованицями. А у фіналі концерту обидва хори у супроводі Національного ансамблю солістів «Київська камерата» виконали під орудою народного артиста України Валерія Матюхіна пісню І. Карабиця «Мій Києве» на вірші В. Герасимова (1979). Велична музика твору, яскраві барви національних костюмів і молоді дівочі голоси створили урочисту атмосферу хорового епілогу і стали достойним завершенням концерту.

Вітаємо наші хорові колективи та їхнього керівника Юлію Віталіївну Пучко-Колесник із успішним виступом на філармонійній сцені і маємо надію, що участь у мистецьких акціях з ушанування пам’яті видатних українських композиторів сприятиме кращому ознайомленню учнів школи з сучасною українською музикою, слугуватиме справі патріотичного виховання творчої молоді.