7 грудня 2019 року в Україні відзначають Всесвітній День української хустки. Запровадження такого свята викликано тим, що споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. З давніх-давен хустка була невід’ємним елементом одягу, підкреслювала його буденність чи святковість, була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом.
![](http://lysenko-school.kiev.ua/wp-content/uploads/2019/12/2-1-1024x768.jpg)
Введення свята на державному рівні ініціювали вінницькі активісти, які переконані, що воно сприятиме збереженню та відродженню українських традицій. В Україні запустили новий яскравий флешмоб “Зроби фото з хусткою” з хештегом #Українська Хустка.
![](http://lysenko-school.kiev.ua/wp-content/uploads/2019/12/4-1-1024x768.jpg)
Долучитися до проведення акції вирішили й у КССМШ ім. М.В. Лисенка, адже захід покликаний об’єднати жінок різного віку, національностей та соціального статусу.
![](http://lysenko-school.kiev.ua/wp-content/uploads/2019/12/5-1024x768.jpg)
З ініціативи вчителів української мови і літератури Величко Оксани Григорівни, Юлії Василівни Швець учні і викладачі школи підтримали ініціативу та зробили фотографії у яскравих хустках і долучилися до акції в мережі, публікуючи красиві світлини.
Відроджуємо, поважаємо, пропагуємо наші українські традиції – це генетичні скарби нашого народу!