23 листопада 2019 року в Україні відзначався День пам’яті жертв голодоморів. З цієї нагоди у Київському театрі опери і балету для дітей та юнацтва було організовано меморіальну акцію-реквієм “Молитва Катерини”, в якому прозвучала музика видатних українських композиторів Левка Ревуцького, Євгена Станковича та Івана Карабиця у виконанні хору та симфонічного оркестру театру під керуванням В.Плоскіни.
![](http://lysenko-school.kiev.ua/wp-content/uploads/2019/11/IMG_0520-300x225.jpg)
![](http://lysenko-school.kiev.ua/wp-content/uploads/2019/11/1IMG_0533-300x225.jpg)
Стрижнем концертної програми вечора став твір І. Карабиця “Молитва Катерини” на слова Катерини Мотрич, до виконання якого долучився Камерний дівочий хор КССМШ ім. М. В. Лисенка (художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Ю. Пучко-Колесник). Цей твір нагадав про страшні часи Голодомору в Україні 1932-1933 років, про ганебні злочини сталінського режиму в Україні і мільйони замучених голодною смертю людських душ.
Від проникливого художнього слова “Золотого голосу України” Ніни Матвієнко, підсиленого дитячими вигуками: “Мамо! Хлібця! Хлібчика дай!..” та вражаючими своєю реалістичністю картинами пісочної анімації, які демонструвалися на великому екрані, ставало моторошно в душі. Багато хто в залі не стримував сліз… Важливо, що в цій акції з ушанування безневинно убієнних голодом та пробудження в людських душах людяності і духовності взяли участь діти, для яких виконання такого масштабного трагедійного кантатно-ораторіального твору стало справжнім уроком Пам’яті, Милосердя і Добра.
![](http://lysenko-school.kiev.ua/wp-content/uploads/2019/11/IMG_0536-300x225.jpg)
![](http://lysenko-school.kiev.ua/wp-content/uploads/2019/11/IMG_0540-300x225.jpg)