ПІСНІ КОХАННЯ

12 березня 2023 року у Будинку вчених НАН України відбувся концерт за участю учнів Київського державного музичного ліцею ім. М.В. Лисенка, а також знаної співачки Ірини Беспалової-Примак. У програмі концерту, що мав назву «Пісні кохання», прозвучали твори Роберта Шумана, Клода Дебюссі та Едварда Гріга. Зі вступним словом виступила викладач-методист ліцею Мирослава Хрипун.

Першим номером концерту прозвучала Соната для віолончелі та фортепіано тв. 36 Едварда Гріга. Цей твір був написаний композитором у 1882-1883 роках та присвячений старшому брату композитора, талановитому віолончелісту Іону Грігу. Художні образи сонати, пов’язані з норвезьким фольклором та пронизані тонким ліризмом, майстерно втілили на сцені учениці КДМЛ ім. М.В. Лисенка Маргарита Мартюк (віолончель) та Марія Крюкова (фортепіано). Далі глядачі могли насолодитись співом Ірини Беспалової-Примак у супроводі Марії Крюкової, які виконали Чотири пісні Клода Дебюссі та вокальний цикл Роберта Шумана на вірші Генріха Гейне «Любов поета». Цей цикл, складений у «рік пісень» (1840), являє собою вершину камерно-вокальної творчості композитора. Розквіт пісенної творчості пов’язують з подіями його особистого життя, адже він нарешті зміг поєднати долю зі своєю коханою Кларою Вік. Показово, що протягом 1840 року Роберт Шуман створив майже 150 камерно-вокальних творів, більшість з яких пронизані ліричними почуттями композитора.