Опера «Коза-Дереза» у виконанні учнів КДМЛ ім. М.В. Лисенка

Мистецька спадщина Миколи Лисенка величезна, і гідне місце в ній посідають твори для дітей написані за народними казками й легендами –  дитячі опери «Коза- Дереза»(1888р.), «Пан Коцький» (1891р.), «Зима і Весна» (1892р.)

З нагоди одразу двох ювілейних дат: 135-річчя створення та 130-річчя першої постановки дитячої комічної опери М.Лисенка «Коза-Дереза» в Музеї М.Лисенка відбулася вистава у виконанні учнів відділу хорового диригування КДМЛ ім. М.Лисенка. Постановка дитячих опер відбулася не вперше  – це вже стало доброю традицією.

Прем’єра пройшла з успіхом, всі були в захопленні та  приємно вражені бездоганним виконанням вокальних партій, акторською грою наших талановитих учнів. Дійові особи та виконавці: Коза-Дереза – Ангеліна Даньшина, Лисичка – Ольга Коваль, Зайчик – Єва Ющенко, Ведмедик – Михайло Куліченко, Вовчик – Іван Коваль, Рак – Гордій Москаленко, Лісові звірі :  Святослав Клопинський, Стефан Скляренко, Іван Клюй, Дід – Андрій Дорошенко, Баба – Надія Кисла. Постановку вистави здійснила художня керівниця проєкту – Ірина Тихонова, музична керівниця – Марія Коваль, концертмейстерка – Ксенія Баришевська. Над вокальними партіями з учнями працювали викладачі:  Ірина Тихонова, Марія Коваль, Алла Родіна.

Після вистави всі учасники отримали в подарунок книгу-розмальовку для дітей «Коза-Дереза» з елементами першого видання опери 1891 року.

Ірина Тихонова, Марія Коваль, Ксенія Баришевська та учні КДМЛ ім. Лисенка
Ксенія Баришевська, Ірина Тихонова, Марія Коваль
Учениці КДМЛ ім. М.В Лисенка: Ольга Коваль (у ролі Лисички), Ангеліна Даньшина (у ролі Кози-Дерези)