Семінар-практикум викладачів фортепіанного відділу КССМШ ім. М.В. Лисенка

Молоді викладачі фортепіанного відділу КССМШІ ім. М.В. Лисенка започаткували семінар-практикум «Принципи роботи над виконавським апаратом піаніста», спрямований на надання допомоги учням школи в опануванні технічної виконавської майстерності. У роботі семінару взяв участь директор школи, професор, Сергій Михайлович Волков, який поділився власним досвідом. Він провів майстер-клас з ученицею 4-А класу Мирославою Гончаренко та продемонстрував способи активізації уваги та концентрації творчої активності учня у роботі над конструктивним текстом. Запропонував власні методи роботи над технічними навичками в опануванні гам та відчуттям ансамблевої гри. Кожен з доповідачів семінару поділився своїми методичними рекомендаціями за обраною темою та продемонстрував роботу з учнем іншого викладача. На семінарі були розглянуті наступні теми:

• «Принципи художньої організації фортепіанної фактури на прикладі коротких арпеджіо» (Ігор Сергійович Рябов);
  • «Методичні поради щодо вирішення питань звукової та ритмічної рівності у діатонічних гамах» (Олександра Сергіївна Марцинчик);
  • «Різні складові піаністичних навичок, як засоби подолання технічних недоліків у довгих арпеджіо» (Андрій Іванович Луньов);
  • «Розвиток техніки на прикладі вивчення хроматичної гами» (Катерина Анатоліївна Улезько);
  • «Поради до виконання динамічних відтінків та їх застосування для побудови музичної фрази» (Віктор Анатолійович Красовський);
  • «Акорди. Перші кроки у розвитку поліфонічного мислення» (Маргарита Олександрівна Головко).
Директор КССМШ ім. М.В. Лисенка Сергій Михайлович Волков, проводить майстер-клас з ученицею 4-А класу Мирославою Гончаренко на семінарі-практикумі “Принципи роботи над виконавським апаратом піаніста”