Лавреати І-го національного конкурсу камерних ансамблів імені В. П. Повзуна

29 лютого – 1 березня 2020 року у м. Одесі відбувся І національний конкурс камерних ансамблів імені В. П. Повзуна. Цей творчий проект увічнює ім’я видатного діяча мистецтв України, фундатора одеської школи камерного виконавства.

У номінації «Камерний ансамбль» (ІІ  вікова категорія), одностайним рішенням журі, І премію здобули учениці Київської середньої спеціалізованої музичної школи імені М.В. Лисенка. Учасниці ансамблю, а саме: Тетяна Геращенкова (скрипка), Софія Потіпака (альт), Дарина Фещак (віолончель) та Анна Небаба (фортепіано) навчаються у класі заслуженого працівника культури України, викладача-методиста КССМШ-інтернату ім. М. В. Лисенка – Лариси Михайлівни Райко.

Конкурс камерних ансамблів ім. В. П. Повзуна був започаткований ще у 2013 році та приурочений до 100-річного ювілею Одеської національної музичної академії імені А. В. Нежданової. У концертному залі академії цей мистецький проект, тричі (у 2014, 2016 та 2018 роках), зустрічав ансамблеві колективи у статусі Всеукраїнського. За три конкурсні сезони на концертній сцені виступили 346 ансамблістів, звання лавреатів отримали 63 ансамблевих  колективи та 42 ансамблі стали дипломантами. Така творча затребуваність мистецького проекту серед ансамблевих колективів зі всієї України, спонукала засновників надати конкурсу нового формату та статусу Національного. Це значно розширило вікові й номінальні межі та дозволило долучитись більш широкому колу конкурсантів – від учнів середніх класів музичних шкіл до магістрантів та аспірантів вищих музичних закладів країни. Перемога наших учнів у такому масштабному проєкті ще раз засвідчила високопрофесійну майстерність викладачів КССМШ-інтернату ім. М. В. Лисенка та обдарованість їх вихованців.