Вітаємо Лесю Дичко

Музичний дарунок до ювілею Лесі Дичко.

24 жовтня 2019 року відсвяткувала 80-річний ювілей видатна українська композиторка, народна артистка України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка та мистецької премії «Київ» імені Артемія Веделя, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, професор Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського Леся Василівна ДИЧКО. З цієї нагоди 25 жовтня у Великому залі імені Героя України Василя Сліпака НМАУ ім.П.І.Чайковського відбувся ювілейний авторський концерт мисткині, в якому прозвучали її симфонічні та хорові твори у виконанні Національної капели бандуристів України, відомих хорових колективів “Київ” і “Хрещатик”, солістів Національної опери і Національної філармонії України, а також хореографічного ансамблю Алли Рубіної.

video-1

Від імені колективу Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені М.В.Лисенка ювілярку привітав директор, заслужений діяч мистецтв, професор Сергій ВОЛКОВ. Він зазначив: «Рівно 60 років тому, далекого 1959 року, Леся Василівна Дичко успішно завершила навчання по класу теорії Київської десятирічки і стала однією з найвидатніших випускниць школи за всю історію існування закладу. Різножанрова, багатостильова, національно спрямована творчість Лесі Дичко з потужною хоровою домінантою вже стала класикою української музичної культури ХХ і ХХІ століть, яка надихає нові покоління музикантів на вдосконалення творчої майстерності і відкриття нових мистецьких горизонтів».
А музичним дарунком ювілярці став виступ уславленого дівочого камерного хору КССМШ ім.М.В.Лисенка під орудою заслуженого діяча мистецтв України Юлії Пучко-Колесник, який натхненно виконав кілька хорових творів Лесі Дичко: «Лісові далі», «Петрівочка» та «Веснянка». Вітаємо шановну Лесю Василівну Дичко зі славним ювілеєм і зичимо міцного здоров’я і багато років плідної творчої праці на благо розквіту української музичної культури!

video-2